Powerball

Co je to Powerball?

Powerball je koule rotující kolem osy, jejíž konce jsou zapojeny do ocelového prstence. Rychle roztočený powerball má osovou stabilitu, vysoký točivý moment a tendeci setrvávat v původní poloze, což vede k odolávání silám směřujícím k naklonění osy, a to pohybem kolmým k působící síle. Prakticky to znamená, že síla ruky zvyšuje rotaci powerballu, ale zároveň s tím zvyšuje i jeho odpor, takže vzniká dojem, že držíte živý objekt, který vždy přesně reaguje na pohyb vaší ruky.

Powerball má široké uplatnění především při posilování a rehabilitaci, je vhodný pro sporty jako je golf, tenis, cyklistika, lezectví, pro hráče na hudební nástroje, pro programátory, lidi pracující dlouho s klávesnicí u počítače. Každý z nich ocení kladné přínosy, které má za následek používání powerballu.
Powerball velmi vhodný pro cyklisty, kteří využívají při jízdě sílu zápěstí (BMX, bikros, DH, 4x atd.. ).
Žádný jiný cvik, nářádí nebo zařízení nemá tak rychlý a významný vliv na formování a posilování prstů, rukou, zápěstí a paží. Kromě toho má powerball neocenitelnou schopnost uvolňovat a posilovat ramena. Jakmile se s powerballem sžijete a naučíte se jej používat, okamžitě pocítíte efekt a každodenní růst výkonu a síly.
V oblasti rehabilitace má powerball roli především při řešení syndromu karpálního tunelu a RSI (postižení ruky vzniklé při práci s klavesnicí počítače nebo jednostrané namáhavé činosti, která poškozuje nervy vedené v karpálním tunelu).

Roztočte to! Při prvních pokusech s powerballem se vám možná bude zdát, že vám upadne ruka a pravděpodobně pocítíte velkou námahu v předloktí a zápěstí. Za pár dní si ale s powerballem dokážete lehce pohrávat v různých otáčkách až k vašemu maximu. To vše ale jen v případě, že powerball dokážete vůbec roztočit. Startovat můžete pomocí provázku nebo dlaně. Při startu i během točení držte powerball vždy pevně v ruce.

Kupte Porwerball pro svého cyklistu jako dárek, překvapte ho originálním a zároveň prospěšným dárkem!

Světový rekord maximální rychlosti Powerballu je 16.317 ot./min. Momentálně ho drží borec z Řecka Akis Kritsinelis.

Kategorie:
Řadit podle:
výchozí | ceny | názvu řadit sestupněřadit vzestupně
O . Tato kategorie neobsahuje žádné zobží.
O . Tato kategorie neobsahuje žádné zobží.
Powerball
Aktualizováno: 25.04. 15, 9:31
Po-Pá 9.00-18.00
So 9.00-12.00
777 261 133
Vše o nákupu
1. SCOTT Contessa Spark 700
    -10,06%,- Kč
2. Scott Ozette Polo Shirt
    -44,13%,- Kč
3. Scott Jacket Muir ink
    -31,30%,- Kč
4. Scott Jacket Rain black
    -20,70%,- Kč
5. Scott Jacket Windstopper Limited
    -21,94%,- Kč
více akčních cen »
V této kategorii zatím nejsou žádné nejprodávanější položky, budťe první kdo tuto statistiku založí svým nákupem.